presto komin bez troski

Aktualności

2012-10-22

Relacja z telekonferencji Presto S.A.


19 października 2012 roku odbyła się pierwsza telekonferencja prasowa niedawnego debiutanta rynku NewConnect, spółki Presto S.A. Udział w niej wzięli potencjalni i obecni akcjonariusze, przedstawiciele Spółki, w tym Prezes Zarządu – Krzysztof Sowiński, członkowie rady nadzorczej oraz przedstawiciele agencji PR.

Rozpoczęto od omówienia prezentacji, w której opisano strukturę sprzedaży, historię rozwoju Spółki, asortyment wraz z nowymi produktami, a także przewagi konkurencyjne. Podkreślano „bardzo dobrą jakość przy rozsądnych cenach” oraz uniwersalność oferowanych produktów – zarówno systemy kominowe Presto, jak i systemy uszczelniania przewodów kominowych są kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku urządzeniami grzewczymi, bez względu na ich wielkość czy rodzaj paliwa.


 

Emitent zdecydował się na tak nowatorską formę konferencji z uwagi na kontrolę kosztów. „Jestem przekonany, że takie podejście szczególnie opłaca się w warunkach ciężkiej sytuacji rynkowej. Konferencje prasowe organizowane z wielkim rozmachem z pewnością nie przybliżyłyby akcjonariuszy do oczekiwanej dywidendy” – powiedział Prezes Sowiński. Następnie, odpowiadając na pytania uczestników, podtrzymał opublikowane w zeszłym miesiącu prognozy (przychód: 12 mln zł, zysk: 800 tys. zł), a także zapewnił, iż intencją zarządu jest wypłata dywidendy za 2012 r. Zapowiedział również, że pierwsze efekty wprowadzania na rynek nowych produktów poznamy już w raporcie za III kwartał (data publikacji: do 14 listopada). „Proces przygotowania do sprzedaży był długi, jednak skutkuje bardzo dużym zainteresowaniem piecami Hypocuast.”

Jeden z gości wyraził zdziwienie zeszłotygodniowymi zniżkami cen akcji PSTA – z 0,28 zł 10 października do 0,20 zł wczoraj – mimo opublikowanych w raporcie miesięcznym za wrzesień informacji o finalizowaniu negocjacji umów z dostawcami rur z Niemiec i Czech. Zarząd zapewnił, że nie ma przesłanek do spadków, a zachowanie kursu jest zapewne jedynie „grą popytu i podaży”. Jednocześnie poinformował, że na ten moment Presto S.A. nie planuje nowej emisji, ale nie wyklucza kredytu w rachunku bieżącym. „Cieszymy się dużym zainteresowaniem banków, które prześcigają się w ofertach kredytowych. Nie wykluczone, że z którejś skorzystamy” – opowiadał Krzysztof Sowiński.

Presto S.A. jest producentem certyfikowanych systemów kominowych i elementów wentylacji, rozpoczyna także sprzedaż luksusowych pieców akumulacyjnych oraz innowacyjnych systemów uszczelniania przewodów kominowych. Na polskim rynku działa od 2004 r., prowadzi także dystrybucję na terenie Słowacji, Litwy i Czech.