presto komin bez troski

Aktualności

2012-09-06

Nowa siedziba, nowe produkty i debiut na giełdzie.

Presto S.A. – producent nowoczesnych i szybkich w montażu systemów kominowych, w związku z dynamicznym rozwojem działalności, jeszcze z początkiem IV kwartału 2012 r. odda do użytku nowy obiekt biurowo-socjalny w miejscowości Dębe (gmina Serock).

Przedsiębiorstwo powstało w 2004 r., od tego czasu stale zwiększa swoją sprzedaż oraz udział w rynku tego typu przewodów. Dlatego też trzy lata później zakupiono grunty o powierzchni 16 500 m2, na których to powstał zakład produkcyjny i hala magazynowa. Do wyrobu produktów niezbędne są ceramiczne rury szamotowe charakteryzujące się niezwykle wysoka odpornością na szybkie zmiany temperatur, obojętne chemicznie, odporne na działanie kondensatu i wody, także niepalne i mrozoodporne obudowy keramzytobetonowe, jak również materiały izolacyjne, akcesoria stalowe i kit kwasoodporny.

Centrala Presto S.A. znajduje się w Warszawie przy ul. Mehoffera, w zeszłym roku również w stolicy firma zakupiła lokal handlowo-magazynowy przy Trakcie Lubelskim, a od maja 2010 r. zajmuje się budową i wykańczaniem 360 m2wspomnianego lokalu w Dębe. Na październik przewidziany jest jego odbiór przez nadzór budowlany i inspekcję pracy. W budynku tym zlokalizowana będzie siedziba Emitenta oraz zaplecze socjalne dla pracowników.

Jednak to nie koniec zmian, jakie Krzysztof Sowiński, Prezes Zarządu, zaplanował na ten rok. Na wrzesień przewidziany jest debiut spółki na NewConnect. „Środki pozyskane z emisji akcji pozwolą nam sfinalizować nasze plany oraz umożliwią dalszy rozwój. Natomiast samo wejście na giełdę wpłynie korzystnie na wizerunek firmy, pozwoli na zwiększenie jej rozpoznawalności oraz podniesienie prestiżu” – mówi Sowiński.

W związku z tym, że przyszły emitent uzyskał dostęp do systemu EBI już na początku lipca, w połowie minionego miesiąca został opublikowany raport za II kwartał br. Przeczytać w nim możemy, iż przedstawicie firmy skupiają się obecnie na spotkaniach z kontrahentami, które to mają na celu zaprezentowanie dwóch nowych produktów. Prezes Zarządu zapewnia, iż będą „niezwykle nowoczesne, wykonane z najwyższej jakości materiałów i skutecznie przyczynią się do zwiększenia energooszczędności domowego ogrzewania.”